poniedziałek, 20 lutego 2012

Tanie linie OLT Express


Tanie linie OLT Express powstały w 2011 roku w wyniku połaczenia dwóch polskich przewoźników OLT Jetair oraz Yes Airways. OLT Jetair była linią lotniczą dotychczas oferującą loty krajowe i zagraniczne przy wykorzystaniu samolotów turbośmigłowych o regionalnym zasięgu. Natomiast linie Yes Airways operowały dotychczas na lotach czarterowych przy wykorzystaniu nowoczesnych samolotów odrzutowych typu Airbus A320. OLT Express łączy obie linie w obszarze certyfikacji, floty, załóg, jak również sprawności operacyjnej umożliwiającej loty zarówno po Polsce, jak i na połączeniach zagranicznych.
Flota to samoloty o bardzo niskiej eksplotacji, o podwyższonym standardzie wyposażenia m.in. w nowe, wygodne skórzane siedzenia. Do dyspozycji klientów linii OLT Express są samoloty takie jak Airbus A320, Airbus A319, ATR 72, ATR 42. Na pokładzie samolotu tanie linie lotnicze oferują posiłek oraz zimne i gorące napoje, niezależnie od pory dnia i długości lotu, wliczone w cenę biletu, niezależnie od wybranej taryfy. Pasażerowie mogą wybrać jedną z trzech taryf, taryfę Ekonomiczną, Elastyczną (Flex), Dla Biznesu. OLT Express wprowadziło nowe połączenie z Katowice Airport.
Od połowy kwietnia 2012 linie będą latać pięć razy w tygodniu, od poniedziałku do piątku, do/z Poznania. Połączenie to daje szanse na przesiadkę w Poznaniu na loty do Szczecina, zarówno w drodze do jak i z Katowic. W sezonie letni nadal dostępne będą raz dziennie, od poniedziałku do piątku, loty do Gdańska i Rzeszowa.
Na wszystkich trasach linii OLT Express w sezonie wiosna/lato będzie operował większy niż dotychczas 46-miejsowy turbośmigłowy samolot ATR 42. Ceny biletów na wszystkie połączenia zaczynają się od 99 zł w jedną stroną. Przewoźnik zapewnia, że w tej cenie będzie dostępnych około 30 miejsc na każdym locie. OLT Express uruchomi łącznie 17 połączeń krajowych.
Z Gdańska będziemy mogli polecieć bezpośrednio do Warszawy, Poznania, Wrocławia, Katowic, Krakowa, Łodzi, Szczecina. Z transferem w Warszawie będziemy mogli polecieć także do Rzeszowa. Loty do Krakowa odbywać się będą nawet siedem dni w tygodniu. Bazy lotnicze będą usytuowane w Gdańsku i Warszawie.

Brak komentarzy: