piątek, 3 lutego 2012

Linie airberlin w sojuszu Oneworld


airberlin stanie się pełnoprawnym członkiem sojuszu oneworld począwszy od 20 marca 2012 roku. airberlin jest szóstą największą linią lotniczą w Europie i będzie członkiem wiodącego na świecie sojuszu lotniczego. Udziały mają austriackie linie lotnicze NIKI, są także członkiem grupy airberlin.
airberlin otrzymał zielone światło na wejście do sojuszu oneworld, po pomyślnym zakończeniu gruntownego przeglądu gotowości prowadzonych przez British Airways, który jest sponsorem jej przystąpienia do sojuszu oneworld z zespołem centralnym.
Tak więc od 20 marca 2012, przewoźnik zaoferuje pełną gamę usług i znacznie rozszerzy działalność sojuszu w Niemczech oraz w Europie południowej i środkowej. Doda prawie 70 tras do całej siatki sojuszu, rozszerzając zasięg 840 miejsc w 150 krajach, obsługiwanych przez ponad 9000 wylotów dziennie, obsługiwanych przez połączoną flotę 2500 samolotów, przewożąc prawie 300 milionów pasażerów rocznie.
Wejście do sojuszu wzmocni konkurencyjność firmy airberlin, umożliwiając zaoferowanie jej klientom skorzystanie z usług najlepszych i największych linii lotniczych na świecie.
airberlin jest idealną partnerem oneworld. Ma doskonałą reputację i opinię wśród pasażerów za za obsługę klienta. Uznanie jako szóstego co do wielkości przewoźnika i drugiej największej linii lotniczej znacznie poprawi zasięg sojuszu w całym tym regionie oraz z innymi liniami lotniczymi dołączy do oneworld.
Kiedy airberlin dołączy do sojuszu oneworld w dniu 20 marca, członkowie programu topbonus będą w stanie zebrać dodatkowe korzyści wynikające z przynależności do programu od wszystkich partnerów oneworld takich jak American Airlines, British Airways, Cathay Pacific Airways, Finnair, Iberia, Japan Airlines, LAN Airlines i Malev węgierski Airlines, Qantas, Royal Jordanian, S7 Airlines i prawie 20 stowarzyszonych innych linii lotniczych.
Od momentu utworzenia linii w 1978 roku airberlin urósł do drugiego największego niemieckiego przewoźnika i szóstej co do wielkości linii w Europie pod względem przewozu pasażerów po przejęciu przez Deutsche BA i LTU i zdobywając 49,9 procent udziałów w NIKI i 49 procent w szwajcarskim holdingu Belair.
Latają do 162 miejsc docelowych w 40 krajach, przewożąc 35 mln pasażerów w 2011 roku. Jej flota składa się z 170 samolotów o średnim wieku pięciu lat, co czyni go jednym z najbardziej nowoczesnych i wydajnych linii w Europie, przyczyniając się do długofalowego zmniejszenia emisji spalin i zanieczyszczeń. Przewoźnik zatrudnia 9200 pracowników.
Hubem airberlin jest Berlin Tegel, Dusseldorf, Palma de Mallorca i Wiedniu. Wśród jego międzynarodowych portów, są Helsinki, Los Angeles, Madryt, Miami, Moskwa i Nowy Jork JFK.
oneworld skupia jedne z najlepszych i największych linii lotniczych American Airlines, British Airways, Cathay Pacific, Finnair, Iberia, Japan Airlines, LAN, Malev Węgierski Airlines, Qantas, Royal Jordanian i S7 Airlines. Posiada około 20 udziałów w tym American Eagle, Dragonair, LAN Argentina, LAN i LAN Peru Ekwador.
Uznany za Najlepszy Sojusz Linii Lotniczych przez Global Traveler drugi rok z rzędu, światowy lider sojuszu lotniczym w 2011 World Travel Awards, zachowując tytuł po raz dziewiąty z rzędu.

Brak komentarzy: