piątek, 3 lutego 2012

Loty Wizz Air z lotniska Modlin

Wizz Air postanowił że przeniesie całą swoją bazę operacyjną z lotniska Okęcie Warszawa na lotnisko w Modlinie w dniu 18 lipca 2012 roku.
Wizz Air podjął decyzję, aby przenieść swoją sieć w Warszawie i bazę operacyjną z Lotniska Chopina na warszawskim Modlinie w celu obniżenia cen i redukcji kosztów. Lotnisko w Modlinie jest dogodnie położone na północ od stolicy, około 40 minut jazdy od centrum miasta. Nowe lotnisko będzie działać na 24 h siedem dni w tygodniu i pozwoli Wizz Air poprawić harmonogram oraz wykorzystanie bardziej efektywnie samolotów, które istnieją w głównym porcie lotniczym. Co najważniejsze, koszty związane z operacjami w Modlinie będą znacznie niższe, co pozwala liniom lotniczym mamy nadzieję obniżyć ceny biletów dla pasażerów. Rozważania te wzmacniają zaangażowanie Wizz Air do klientów do zaoferowania wyjątkowych ofert podróży w naprawdę przystępnych taryfach.
Port lotniczy w Modlinie ma być oddany do użytku wiosną 2012 r., jeszcze przed Euro 2012. Lotnisko, jako wspomagające port Chopina w Warszawie, ma obsługiwać przewozy międzynarodowe na liniach krótkiego i średniego zasięgu oraz przewozy krajowe.

Na początek WizzAir zamierza zaoferować z Modlina 19 połączeń lotniczych, w tym m.innymi kupimy bilety lotnicze do Londynu Luton, Barcelony, Brukseli, Barcelony i Paryża Beauvais. W wyniku tych posunięć będziemy obserwować zaciętą rywalizację o klienta bowiem na lotnisku tym tez realizuje swoje loty inny z tanich przewoźników Ryanair. Jedno jest pewne na tym nie stracą pasażerowie bo jedni i drudzy aby utrzymać klientów będą musieli tak zarządzać swoją flotą by ich nie stracić lecz zyskać. Ryanair planuje w Modlinie umieścić na stałe 10 Boeingów. W wyniku będzie to 40 połączeń lotniczych.

Brak komentarzy: