środa, 4 stycznia 2012

Kingfisher w sojuszu Oneworld


British Airways będzie miał zaszczyt powitać wiodące indyjskie linie lotniczy Kingfisher w sojuszu oneworld w lutym 2012 roku. Linie podkreślają że ta strategia jest częścią jej planów wzmocnienia azjatyckiej sieci lotów. I dobrze skorzystają na tym pasażerowie.
British Airways sponsoruje członkostwo linii Kingfisher w oneworld, brytyjczyk pomagał również w przeglądach procesów i procedur Kingfishera. Linie Kingfisher będą pierwszą linią lotniczą z subkontynentu indyjskiego, która dołączyły do sojuszu linii lotniczych.
British Airways ma długą i barwną historię lotów do i z Indii, a w ubiegłym roku rozpoczął codesharing z Kingfisherem na trasach na całym kontynencie. Tym samym oneworld znacznie wzmocnił przewoźnika sieć zarówno w rodzimym rynku jak i na całym świecie. Wejście Kingfishera do sojuszu daje możliwości wykorzystania już istniejących 40 indyjskich połączeń lotniczych do oneworld i będzie jednym z najważniejszych rynków wschodzących w tamtym regionie.
British Airways i Kingfisher korzystają też z dzielenia się milami lotniczymi i listą punktów między liniami lotniczymi. Przystąpienie Kingfishera w lutym da w sumie sojuszowi 550 salonów na całym świecie.
Przewoźnik posiada unikalne klasy dla pasażerów. Kingfisher First, Kingfisher Premiumi i Kingfisher Red. Klasy First i Premium są dostępne na trasach międzynarodowych.
Linie lotnicze stały się jedną z zaledwie siedmiu linii lotniczych które otrzymały ocenę 5 gwiazdek przyznane przez Skytrax wraz z Cathay Pacific, Qatar Airways, Asiana Airlines, Malaysia Airlines, Singapore Airlines i Hainan Airlines. Przewoźnik obsługuje ponad 375 lotów dziennie do 71 miejsc, z regionalnymi i długodystansowych połączeń międzynarodowych. W maju 2009 roku, Kingfisher Airlines przewiozły ponad 1 mln pasażerów, co daje największy udział w rynku wśród linii lotniczych w Indiach. Linie mają także nagrodę za najlepszy samolot Skytrax Indii z 2011 roku.
Kingfisher Airlines jest również sponsorem wyścigów formuły F1, Force India. Zespół wyścigowy z siedzibą w Silverstone w Wielkiej Brytanii. Zespół powstał w październiku 2007 roku, kiedy konsorcjum kierowane przez Vijay Mallya i Michiel Mol kupiło zespół Spyker F1 za 90 mln euro.

1 komentarz:

jolka pisze...

No i Paul di Resta oraz Niemiec Nico Hulkenberg zasiądą w bolidach na początku sezonu. Z tego co wiadomo to 7 lutego odbędą się oficjalne testy, natomiast 18 marca odbędzie się pierwszy wyścig sezonu, na australijskim torze Albert Park.