piątek, 30 grudnia 2011

Latanie po niemiecku - Germanwings

W roku 1997 w Kolonii utworzono linie lotnicze Eurowings Flug. Założyciele nie podejrzewali, że przedsiębiorstwo odniesie sukces i dekadę później będzie znane jako Germanwings - wiodąca spośród niemieckich tanich linii lotniczych.
Dnia 7 grudnia 2005, linie lotnicze podpisały umowę na zakup 18 samolotów Airbus A319 (z kolejnych 12 opcji), z dostaw zaplanowano od lipca 2006 roku do 2008 roku. Zimą 2004-2005 Germanwings wynajęły dwa Boeingi 717 od Aerolineas de Baleary do badania tego typu. Początkowo planowano połączyć Germanwings, Eurowings i TUIfly do jednego przewoźnika tak by konkurować z Air Berlin.

Konkurowanie z takimi potentatami rynku tanich przewozów lotniczych jak Ryanair i EasyJet nie jest łatwe, lecz Germanwings ma za sobą doświadczenie i rozsądnych rozmiarów budżet. Obecnie właścicielem kompanii jest bowiem Lufthansa - niemiecki gigant lotniczy, jedna z najbardziej rozpoznawalnych linii na całym świecie.

Flota należąca do Germanwings składa się z trzydziestu Airbusów, które latają na 67 trasach, oferując połączenia z państwami Europy oraz z Turcją. Samoloty mogą zmieścić na pokładzie do stu pięćdziesięciu pasażerów. Linie lotnicze oferują obsługę pokładową - w powietrznym sklepiku można zamówić jedzenie i napoje.

Miasta najściślej związane z firmą to niemiecka Kolonia oraz Stuttgart, choć dużą infrastrukturę przedsiębiorstwo stworzyło także w Berlinie, Bonn i Hamburgu. Bilety lotnicze na kursy Germanwings można jednak szybko i bez wychodzenia z domu nabyć przez Internet.

Niemiecka dokładność połączona z najwyższymi europejskimi standardami sprawia, że Germanwings jest jednym z najsilniejszych graczy na rynku tanich linii lotniczych. Pod przewodnictwem doświadczonej Lufthansy firma rozwija się, starając się podnosić jakość swoich usług. O tym, czy odnosi sukcesy, najlepiej przekonać się samemu, wybierając się na wakacje - niekoniecznie do Niemiec.
Germanwings ma siedzibę w Kolonii, Niemcy, i jest w całości własnością Lufthansy. Lotnisko w Kolonii Bonn Airport, w Stuttgarcie i (w mniejszym stopniu) Berlin-Schönefeld Airport są ważnymi węzłami linii lotniczych.

1 komentarz:

Paullonger pisze...

Gratuluje, naprawdę dobre teksty. Ciekawe informacje tutaj znalazłem i będę tutaj zaglądał. Trochę więcej zdjęć.