czwartek, 20 listopada 2008

Loty Air Nostrum z Krakowa

Zostaną utrzymane loty z krakowskiego lotniska Balice do Madrytu. Nikt się nie spodziewał, że oferta przygotowana przez Air Nostrum będzie się cieszyć taką popularnością w sezonie letnim. Obie strony postanowiły, że utrzymają loty również w sezonie zimowym. Samoloty na trasie Kraków Madryt latają dwa razy w tygodniu, w środę i piątek.

Na razie wśród pasażerów znaczną większość stanowią Hiszpanie. Przedstawiciele linii zadeklarowali jednak chęć prowadzenia działań promocyjnych, które znacząco mogą wpłynąć na popularność połączenia wśród polskich turystów.

Obecnie linie lotnicze Air Nostrum prowadzą 450 lotów dziennie i obsługują ponad 150 tras w 8 europejskich krajach oraz w Afryce Północnej.

Główne atrakcje Madrytu

Pałac Królewski El Palacio Real-posiada więcej komnat niż jakikolwiek inny pałac europejski.

Muzeum Prado należy do miejsc z najstarszą i największą kolekcją sztuki na świecie. Atrakcją są obrazy Boscha, El Greca, Velazqueza i Goi. Znajdują się tam również dzieła Tycjana.

Muzeum Thyssen to druga pod względem wartości prywatna kolekcja sztuki na świecie. Możemy tam podziwiać obrazy wszystkich twórców reprezentujących najważniejsze kierunki artystyczne.

Centrum Sztuki Królowej Zofii czołowa kolekcja współczesnej sztuki hiszpańskiej. Dzieło Picassa Guernica, a także Dalego.

Brak komentarzy: